Sztuka makijażu – Hakuro

Niemalże każda kobieta wie, jak ważną rzeczą może okazać się makijaż. Sztuka makijażu to sztuka trudna i wymagająca wielu lat ćwiczeń, ciągłej praktyki i ciągłego uzupełniania swojej wiedzy, zarówno w zakresie praktycznym, jak i teoretycznym. Czy w ogóle warto się nią zajmować? Tracić czas i fundusze na coś takiego?

h55Dobrze wykonany makijaż to wcale nie maska, która zasłania naszą twarz. To coś, co podkreśla nasze atuty lub tuszuje nasze niedoskonałości. Ciał nie mamy idealnych – jednak makijaż możemy już wykonać naprawdę perfekcyjny. Makijaż dodaje pewności siebie, potrafi podnieść samoocenę i znacznie poprawić nam samopoczucie. Dlatego warto poświęcić nieco czasu i podszkolić się w tej umiejętności, jeżeli nie uważamy jeszcze, że osiągnęliśmy w nim szczyt naszych możliwości.

 

Przy robieniu makijażu, równie ważne, co nasze umiejętności są ważne jeszcze dwie rzeczy: kosmetyki, których do tego używamy i akcesoria, z których korzystamy. Zwykły pędzel do nakładania różu czy pudru potrafi zrobić znaczącą różnicę.

Nie bez kozery przecież istnieje wiele rodzajów pędzlu, są pędzle do nakładania pudrów sypkich, takie jak pędzel Hakuro h55, są pędzle do różu h24 i wiele innych. Ważne jest by wiedzieć, że h55 i h24 nie mogą być stosowane do tego samego celu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *